Vin & Spirit Group - ACCRE - IBM COGNOS PARTNER
Cognos 8, ReportNet, Accre


Vin & Spirit Group


V&S posiada na rynku wiele produktów podzielonych na pięć głównych marek. Swoje modele biznesowe buduje na dwóch elementach: budżetowanie rynkowe, gdzie dochody i wydatki marketingowe są podzielone na poszczególne rynki i marki oraz budżetowanie dotyczące kosztów pośrednich. Rozwiązanie zaproponowane przez Cognos umożliwia automatyczne zbieranie danych z różnych źródeł i poprawia wydajność pracy umożliwiając użytkownikom dokonywanie zmian w modelach, odciążając działy IT.

Cognos Planning zastąpił stary, nieelastyczny i mało efektywny system do budżetowania. Nowe oprogramowanie pozwala planować i budżetować globalną sprzedaż, tworzyć alternatywne modele działań („co będzie, jeśli”), a przede wszystkim daje ogólny obraz przychodów i kosztów dla każdej marki i każdego rynku, umożliwiając znalezienie najbardziej dochodowych marek w poszczególnych krajach. Wdrożenie rozwiązania zajęło zaledwie osiem tygodni.

„Cognos Planning to jedno z najlepszych rozwiązań jakie kiedykolwiek widziałem” – twierdzi dyrektor finansowy V&S, Jonas Arvidsson. „Jest bardzo praktyczne i ma masę użytecznych funkcji, które oszczędzają czas i podnoszą wydajność całego procesu planowania. Dodatkowo rozwiązanie jest bardzo elastyczne, przez co bez problemów możemy je dopasować do naszych modelów biznesowych”.

„Wielu ludziom Cognos Planning kojarzy się z zarządzaniem kosztami, ale V&S jest przykładem wielu możliwości wykorzystania tego produktu, używając go do prognozowania sprzedaży. Jest to więc tak narzędzie dla działu sprzedaży i marketing, jak i dla działu finansowego” – uważa Doug Barton, z działu Planning Product Marketing w Cognos.

„Dzięki wybraniu Cognos Planning V&S otrzymał znakomite wsparcie w trakcie procesu wdrażania, no i oczywiście rozwiązanie, które łatwo integruje się z istniejącymi u nich systemami. Wybór tego narzędzia zapewnił szybkie i pomyślne wdrożenie rozwiązania do planowania i budżetowania” – dodaje Anna Strip, szef zespołu wdrażającego.

Jak inni wykorzystują rozwiązania Cognos »  


    - F-Secure »  

    - Pfizer »  

    - Vin & Spirit Group »  

    - Philips »  

    - Ricoh UK »  

    - Allianz »