Ricoh UK - ACCRE - IBM COGNOS PARTNER
Cognos 8, ReportNet, Accre


Ricoh UK


„Wierzymy, że planowanie nie powinno spoczywać w rękach wąskiej grupy ludzi w firmie” – twierdzi John Gittins, kierownik w dziale finansowym Ricoh UK. „Chcieliśmy by więcej menedżerów współpracowało i było zaangażowanych w proces planowania, ale nie bardzo mogliśmy tego dokonać bez równoczesnego zwiększania niespójności wielu arkuszy pochodzących z różnych obszarów firmy”.

By osiągnąć zakładane cele firma Ricoh wybrała Cognos Planning spośród oferty czterech różnych dostawców tego rodzaju oprogramowania. Wdrożenie zajęło 12 miesięcy, z czego dla Ricoh 90 osobodni i praktycznie nie obciążało i tak już zapracowanego działu IT.

Natychmiastowym, zauważalnym efektem było skrócenie czasu trwania samego cyklu planowania. Poprzednio skomplikowane i złożone plany kwartalne, generowane na podstawie wyników poprzedniego okresu, tworzone były przez około trzy miesiące, po wdrożeniu rozwiązania Cognos – trzy tygodnie, zdejmując olbrzymi ciężar z barków pracowników działu finansowego.

Ponadto, jak twierdzi John Gittins „Cognos umożliwił wreszcie prawdziwą współpracę uczestników procesu planowania, pozwalając pracownikom dzielić się swym wkładem z kolegami a przez to oszczędzać czas i redukować koszty”.

Dodatkowo funkcjonalność Cognos Planning pozwala stworzyć dane o standardowym koszcie dla każdego produktu, tak, że w Ricoh można na przykład oszacować bez problemu koszt pracy ludzkiej przy określonych ilościach produkcji poszczególnych wyrobów.

Jak inni wykorzystują rozwiązania Cognos »  


    - F-Secure »  

    - Pfizer »  

    - Vin & Spirit Group »  

    - Philips »  

    - Ricoh UK »  

    - Allianz »