Pfizer - ACCRE - IBM COGNOS PARTNER
Cognos 8, ReportNet, Accre


Pfizer


Mając do wyboru kilku dostawców rozwiązań do raportowania Pfizer Japan wybrał Cognos ReportNet ze względu na prostą, opartą na sieci Web architekturę, wsparcie w wielu językach i możliwości integracji danych z różnych źródeł. Dodatkowo o wyborze rozwiązania firmy Cognos zadecydował czas potrzebny do poprawnego zakończenia wdrożenia. Wstępna implementacja w środowisku testowym zajęła kilka dni, konkurenci przekonywali, że musi to zająć tygodnie.

Cognos ReportNet zastąpił istniejące systemy, których różnorodność powodowała tylko dodatkowe obciążenie dla działu IT. Z nowym rozwiązaniem menedżerowie mogli tworzyć cały zakres, nawet bardzo złożonych raportów, z danych pochodzących z różnych źródeł i dystrybuować je wśród udziałowców firmy.

„Możliwość kodowania przy użyciu Unicode pozwala pracować z raportami w dowolnych językach” – mówi Scott Morrison, członek zarządu. „Dzięki niespotykanej wręcz prostocie obsługi, na przykład techniki „drag-and-drop” setki użytkowników dostają czytelne dane, które mogą sami przetworzyć, dopasować do swoich potrzeb i wyciągnąć z nich interesujące ich informacje o wynikach firmy”.

„Dając możliwość wykonywania zapytań i tworzenia raportów ad-hoc, Cognos ReportNet zdjął z pracowników naszego działu IT ciężar tworzenia raportów dla użytkowników końcowych, pozwalając wykorzystać ich czas na bardziej strategiczne aspekty codziennej pracy, tym samym ogromnie redukując koszty” – dodaje Morrison.

Jak inni wykorzystują rozwiązania Cognos »  


    - F-Secure »  

    - Pfizer »  

    - Vin & Spirit Group »  

    - Philips »  

    - Ricoh UK »  

    - Allianz »